اخبار

فاطمه راکعی: جشنواره شعر فجر بدبینی ها را به خوشبینی تبدیل می کند

فاطمه راکعی: جشنواره شعر فجر بدبینی ها را به خوشبینی تبدیل می کند
فاطمه راکعی شاعر و عضو شورای سیاست گذاری هشتمین جشنواره شعر فجر در گفت و گو با ستاد خبری هشتمین جشنواره شعر فجر گفت: شورای سیاستگذاری جشنواره از هیچ یک از وظایف خود عدول نکرده است.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

دکتر فاطمه راکعی شاعر و عضو شورای سیاست گذاری هشتمین جشنواره شعر فجر در گفت و گو با ستاد خبری هشتمین جشنواره شعر فجر در خصوص عملکرد شورای سیاست گذاری جشنواره گفت: با رفتار اصولی شورای سیاست گذاری جشنواره و دبیر جشنواره تلاش میکنیم، تا در همه شاعران این کشور خوشبینی جایگزین بدبینی شود و همه برای اولین بار شاهد جشنواره ای توام با همدلی و صمیمیت باشند.

فاطمه راکعی، شاعر و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره شعر فجر، در گفتگو با ستادخبری این جشنواره با اشاره به جو نامطلوب فرهنگی در دولت نهم و دهم، گفت: متاسفانه به خاطر رفتارهای نادرست و غیر اصولی با شخصیت های ازشمند فرهنگ و هر، چه بخوایم و چه نخواهیم جو بدبینانه ای ایجاد شده است که از بین بردن آن زمان میبرد. ما در شورای سیاستگذاری این جشنواره سعی کردیم، این جو بشکند و اهالی فرهنگ عزیز بدانند در دولتی که تحت عنوان تدبیر و امید روی کارآمده، کسانی برگزارکننده جشنواره شعر هستند که ادبیات را میفهمند و فارغ از سلیقه های فکری، سیاسی و اجتماعی به همه شاعران احترام میگذارند. وی افزود: با رفتار اصولی شورای سیاست گذاریجشنواره و دبیر جشنواره تلاش میکنیم، تا در همه شاعران این کشور خوشبینی جایگزین بدبینی شود و همه برای اولین بار شاهد جشنواره ای توام با همدلی و صمیمیت باشند.

راکعی، با بیان اینکه چشم اندازی که روحانی و جنتی ترسیم کرده اند، برای همه متولیان فرهنگی ارزشمند است، اظهار کرد: اوضاع نابسامان فرهنگی گذشته، پس از روی کار آمدن دولت جدید برای همه روشن شده که همه اصحاب فرهنگ و قلم از این برنامه ها باخبرند و امیدوارم آنان با بدبینی به جشنواره نگاه نکنند.

به گفته این شاعر، شورای سیاستگذاری جشنواره از هیچ یک از وظایف خود عدول نکرده است و شاعران انقلاب که عضو این شورا هستند از برنامه ها و اهداف روشن خود در جشنواره کوتاه نخواهند آمد. وی افزود: ما که به گفتمان انقلاب اعتقاد داریم و  بیشترین شعرها را برای انقلاب و آرمانهای انقلاب گفته ایم، به هیچ کسی در این دوره اجازه نمیدهیم که خارج از ادبیات، نظریات غیر تخصصی اش را اعمال کند. وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در جشنواره های آتی، به همت همه اهالی فرهنگ مسیر هموار شده کنونی با حسن نیت تداوم پیدا کند.

 

 

 

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۵:۳۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید