اخبار

علی هوشمند: گردآوردن جریان‌های شعری کار نیکوی جشنواره هشتم شعر

علی هوشمند: گردآوردن جریان‌های شعری کار نیکوی جشنواره هشتم شعر
علی هوشمند غزلسرا در گفت و گو با ستاد خبر جشنواره گفت: خوشبختانه جشنواره امسال نسبت به سالهای گذشته بهتر برگزار شد چنانکه در سالهای گذشته هم هرسال بهتر از سال پیش برگزار می شده است. همچنین جشنواره ی امسال به دلیل اینکه تمام جریان های شعری ایران را دور هم گرد آورده کار بسیار نیکویی انجام داده و توانسته مخاطب های بیشتری را جذب کند.

علی هوشمند غزلسرا در گفت و گو با ستاد خبر جشنواره گفت: خوشبختانه جشنواره امسال نسبت به سالهای گذشته بهتر برگزار شد چنانکه در سالهای گذشته هم هرسال بهتر از سال پیش برگزار می شده است. همچنین جشنواره ی امسال به دلیل اینکه تمام جریان های شعری ایران را دور هم گردآورده کار بسیار نیکویی انجام داده و توانسته مخاطب های بیشتری را جذب کند.

وی در ادامه افزود:‌ لازم است جشنواره  منتخبینش را رها نکند و بیشتر با آنها در ارتباط باشد. بوده اند شاعرانی که در سالهای گذشته انتخاب شدند و مقام آوردند ولی اکنون خبری از آن ها نیست. این است که اگر فضایی ایجاد شود که منتخبین در طول سال با دبیرخانه جشنوراه شعر در ارتباط باشند و این دبیرخانه در طول سال هم فعال باشد و همچنین از شاعران حمایت معنوی بشود کاری با ارزش انجام شده است.

هوشمند ادامه داد:‌ دعوت از شاعران گویش های محلی و شعرخوانی آن ها به زبان محلی کار خوبی بود که امسال انجام شد. در دو دوره اول جشنواره نیز فراخوان داده شد اما نتوانستند شاعران محلی را دور هم جمع کنند. اشعاری که در گویش های محلی گفته می شود اصالت خاصی دارد که این ریشه داری ارزشمند است و پرداختن به گویش های محلی کار نیکو و پسندیده ای است. حضور شاعران کشورهای دیگر هم در جشنواره می تواند باعث شود که شاعران ما از آنها استفاده کنند و هم باعث می شود شعر ما معرفی شود. دعوت از شاعران کشورهای دیگر می تواند یک پل ارتباطی بین شاعران ما و منتخبان ما در آن طرف مرزها باشد

شاعر کتاب بانوی آفتاب گفت: شاعران از جریان های متفاوت ادبی هستند و باید تریبون برای همه ی آنها باشد و بتوانند آموخته ها و اندوخته های خود را ارائه دهند و جایی برای معرفی آثارشان وجود داشته باشد. به نظرم می رسد این جشنواره باید در استانهای دیگر هم برگزار شود. یعنی جشنواره به استان های دیگر برود و از این حالت مترکز بودن دورر شود. خوشبختانه جشنواره شعر فجر جایگاه خودش را در میان شاعران جوان به دست اورده. من وقتی سایت جشنواره را نگاه کردم دیدم که شاعران از سرتاسر ایران در جشنواره شرکت کرده بودند و این جشنواره می تواند در سال های بعد پرشور تر و با اندیشه ی بهتر رو به جلو حرکت کند.  

 

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۴:۵۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید