اخبار

محمدکاظم کاظمی: داوری شفاف و حضور طیف‌های مختلف قوت و کمرنگ شدن وجه بین‌المللی ضعف هشتمین جشنواره شعر

محمدکاظم کاظمی: داوری شفاف و حضور طیف‌های مختلف قوت و کمرنگ شدن وجه بین‌المللی ضعف هشتمین جشنواره شعر
محمد کاظم کاظمی ضمن تایید چند صدایی بودن جشنواره گفت : به نظر من طیف های مختلفی به این جشنواره آمده اند البته هیچ چیز به این سرعت ناگهانی امکان پذیر نیست و می تواند تجربه مثبتی باشد برای دوره های بعد که تداوم پیدا کند. اما به نظر من حضور حداقل کشورهای فارسی زبان ضروری بود و فکر می کنم اگر ما جشنواره فجر را جشنواره بین المللی می دانیم این حضور نسبتا کمرنگ یکی دو نفر از کشورهای خارجی نقض بزرگی بود. این حضور باید بسیار وسیع تر شود.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

محمد کاظم کاظمی شاعر و نویسنده افغان در گفت و گو با ستاد خبر جشنواره گفت: نظر من جشنواره شعر فجر نسبت به دوره های قبلی چند تفاوت بارز داشته مثلا در بخش رقابتی جشنواره کاملا آثار رسیده به طور شفاف پیش چشم همه قرار دارد و این اعتماد مردم به جشنواره را تامین می کند.  همه می بینند چگونه داوری شده و چیز پنهانی نیست که کسی مشکوک شود مسائل دیگری در داوری دخیل بوده است.

وی در ادامه بحث خود گفت: این مزیت این جشنواره نسبت به دوران های قبل بود که من همیشه در جریان بودم که جشنواره مورد شکایت شاعران بوده اما در قسمت شعرخوانی که شاعران گوناگون به صورت موضوعی در دسته بندی نسلی در روزهای مختلف  به شعر خوانی می پردازند و از گرایش های مختلف حضور دارند به نظر من خیلی خوب بود.

وی ضمن تایید چند صدایی بودن جشنواره امسال در نقد بخش بین المللی گفت : به نظر من طیف های مختلفی به این جشنواره آمده اند البته هیچ چیز به این سرعت ناگهانی امکان پذیر نیست و می تواند تجربه مثبتی باشد برای دوره های بعد که تداوم پیدا کند. اما  صحبت از بین المللی بودن این جشنواره بود به نظر من حضور بیشتر حداقل کشورهای فارسی زبان ضروری بود و فکر می کنم اگر ما جشنواره فجر را جشنواره بین المللی می دانیم این حضور نسبتا کمرنگ یکی دو نفر از کشورهای خارجی نقض بزرگی بود. این حضور باید بسیار وسیع تر شود.

 

 

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۶:۱۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید