اخبار

ابوالفضل پاشا: نمی‌توان از دولت استفاده نکرد دولت متعلق به همه مردم است/ این جشنواره قابل پذیرش و اعتماد است

ابوالفضل پاشا: نمی‌توان از دولت استفاده نکرد دولت متعلق به همه مردم است/ این جشنواره قابل پذیرش و اعتماد است
ابوالفضل پاشا با اظهار اینکه جشنواره نسبت به سال های پیش کاملا متفاوت بود و صداهای مختلف شنیده شد در ادامه با انتقاد از داوری ها گفت: دوستان شاعری به من زنگ زدند و گفتند داوری مناسب نبوده است. من در بخش داوری دخالتی نداشته ام اما به نظرم در داوری ها شتابزدگی و نبود علم به چشم می خورد باید در عرصه شعر سپید از کسانی استفاده می کردند که در این راه استخوانی خرد کرده اند.

ابوالفضل پاشا شاعر و  منتقد ادبی در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره در خصوص مقایسه جشنواره امسال با سال های گذشته چنین گفت: این جشنواره نسبت به سال های پیش کاملا متفاوت بود، صداهای مختلف شنیده شد. البته املای نانوشته بدون غلط است به هر حال وقتی شما کاری را برای بار اول انجام می دهید این مسائل وجود دارد. وقتی جاده هموار است می توانید تخته گاز بروید ولی وقتی ناهموار باشد اول باید جاده را هموار کنید. شما حساب کنید هفت جشنواره برگزار شده بدون آن که صداهای مختلف شنیده شود. نمی شود توقع داشت یک ساله همه تغییرات اتفاق بیفتد این کار سختی است نمی شود همه را راضی کرد و انتظار داشت کاربزرگی اتفاق بیفتد پس ما همان قدر که بتونیم صداهای مختلف را ببینم و بیگانگی هایی که دشمنی به بار آورده را مرتفع کنیم باید به فال نیک بگیریم. امیدوارم در سال های بعد فراموش شود. حتی پیش از سال بعد این پیوند ها از دست نرود.

ابوالفضل پاشا ، در ادامه با انتقاد از داوری ها گفت:  دوستان شاعری به من زنگ زدند و گفتند داوری مناسب نبوده است. من در بخش داوری دخالتی نداشته ام. اما به نظرم در داوری ها شتابزدگی و نبود علم به چشم می خورد باید در عرصه شعر سپید از کسانی استفاده می کردند که در این راه استخوانی خرد کرده اند.

وی همچنین در پاسخ به راهکارهای استقلال  یک جشنواره این گونه توضیح داد: برای استقبال از هر جشنواره ای یک به امید نیاز است و دوم اعتبار. این جشنواره توانسته بود روی امید خوب کار کند اما در مرحله اعتبار به لحاظ علمی ضعیف عمل کرده بود. استقلال به نوعی بی معنی است ما همه ناگزیر از دولت هستیم وقتی از برق استفاده می کنیم نمی توانیم بگوییم ما از برق استفاده نمی کنیم چون دولتی است. دولت در واقع متعلق به همه مردم است، باید به لحاظ مالی و تبلیغاتی کمک کند البته همینجاست که ما می بینیم بی عدالتی ها بروز می کند. هرچند به نظر من برآیند این جشنواره قابل پذیرش و اعتماد است و امیدوارم که این اعتماد فزونی پیدا کند و چشم گیر تر شود.

 

 

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۶:۲۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید