اخبار

کبری بابایی: جشنواره شعر فجر امسال تغییرات خوبی داشت

کبری بابایی: جشنواره شعر فجر امسال تغییرات خوبی داشت
کبری بابایی از شاعران تقدیر شده در جشنواره گفت: جشنواره فجر امسال به لحاظ شکل اجرا تغییرات خوبی داشت که یکی از آنها در دسترس بودن آثار همه کسانی بود که در جشنواره شرکت کرده بودند و تشخیص اینکه چه اشعاری از چه شاعرانی است از نکات مثبت این جشنواره بود. کیفیت اجرایی اختتامیه هشتمین جشنواره شعر فجر خیلی بهتر از سال های قبل بود و در مجموع جشنواره خوبی برگزار شد.
 «کبری بابایی» در گفتگو با خبرنگار «آرتنا» عنوان کرد: جشنواره فجر امسال به لحاظ شکل اجرا تغییرات خوبی داشت که یکی از آنها در دسترس بودن آثار همه کسانی بود که در جشنواره شرکت کرده بودند و تشخیص اینکه چه اشعاری از چه شاعرانی است از نکات مثبت این جشنواره بود.
وی در ادامه افزود: اگرچه چنین وضعیتی کار را برای داوران سخت تر کرده بود اما به علت این که مقایسه اشعار در ذهن هر مخاطب اتفاق می افتاد، فضای خوبی برای سنجش آثار و شناخته تر شدن چهره های متفاوت بود.
کبری بابایی که خود در بخش شعر نوجوان در جشنواره هشتم تقدیر شد، در ادامه خاطر نشان کرد: کیفیت اجرایی اختتامیه هشتمین جشنواره شعر فجر خیلی بهتر از سال های قبل بود و در مجموع جشنواره خوبی برگزار شد.
وی همچنین در خصوص میزان شرکت کنندگان بانو در این دوره از جشنواره گفت: در بخش نوجوان بنده تنها خانمی بودم که تقدیر شدم،البته این مسئله را نمی شود به پای این نوشت که حضور بانوان کمتر بوده است اما در کلیت باید گفت آقایان در شعر فجر بیشتر درخشیدند.
بابایی در رابطه با برگزاری بزرگداشت برای شاعران معتقد است: برگزاری بزرگداشت می بایست برای کسانی باشد که کمتر شناخته تر شده هستند و کمتر به آنها توجه شده است. کمترین تاثیر این گونه مراسم جلب توجه کسانی است که در این حوزه فعالیت دارند و یا علاقه مند هستند و در درجه دوم دلگرمی بیشتر برای شاعر می باشد و باعث پویاتر شدن ادبیات خواهد شد.
وی همچنین در خصوص برگزاری بزرگداشت سودابه امینی گفت: با توجه به اینکه خانم امینی از شاعرانی هستند که سالهاست به زبان، نگاه و فردیت خاصی در آثارشان رسیده اند و در حوزه شعر منشأ تاثیر بوده اند، برگزاری مراسم بزرگداشت برای ایشان منطقی و حتی ضروری است و باعث می شود علاقه مندان با آثار وی آشنا شوند و آنها را مرور کنند.
۳ خرداد ۱۳۹۳ ۲۳:۱۸

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

logo-samandehi