اخبار

صالح دروند: هشتمین جشنواره شعر توانست آشتی میان شاعران را به وجود آورد

صالح دروند: هشتمین جشنواره شعر توانست آشتی میان شاعران را به وجود آورد
صالح دروند برگزیده جشنواره شعر فجر گفت: اطلاع رسانی برای برگزاری جشنواره امسال ضعیف بود اما روند رو به پیشرفت جشنواره بسیار خوب و داوری‌ها بسیار شفاف انجام شد. امیدوارم این جشنواره شروع خوبی باشد و سال آینده هم اگر قرار است تغییری در دبیری جشنواره شعر فجر وجود داشته باشد حداقل این شروع خوب را ادامه دهند و بتوانند جشنواره خوبی را برگزار کنند.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

به گزارش خبرنگار شبکه خبری فرهنگ و هنر، صالح دروند یکی از برگزیدگان هشتمین جشنواره بین المللی شعر فجر در بخش سنتی گفت: جشنواره امسال بسیارمتفاوت برگزار شد و این تفاوت در جهت خوبی بود ضمن اینکه داوری‌ها بسیار شفاف انجام شد و نمرات داوری را مرحله به مرحله در سایت جشنواره خبر می‌دادند که حرکت خوبی بود و پیش از این در هیچ جشنواره‌ای شاهد چنین کاری نبودیم در مجموع همه شرکت کنندگان از نحوه برگزاری راضی بودند.
وی در ادامه افزود: من شعر خوانی را از غزل شروع کرده‌ام و حدود ۱۵ سال است که شعر می‌گویم اما تا کنون در جشنواره شعر برگزیده نشده بودم.
دروند همچنین گفت: هم صدایی بحث تکثیر در دیدگاه‌ها، نگاه‌ها، زبان‌ها و قلم است و تا حدودی بحث اتحاد هم دربین شاعران به وجود آمده است.
وی با بیان اینکه در جشنواره امسال شاعران پیشکسوت حضور داشتند گفت: در طول برگزاری چند دوره قبل تنها نام شاعرانی را شنیده بودیم و امسال در جشنواره توانستیم این عزیزان را ببینیم و درواقع این جشنواره توانست آشتی بین شاعران را به وجود آورد.
وی در ادامه در مورد حضور شاعران بومی در این جشنواره گفت: در بخش بومی ضعف عمده‌ای وجود دارد و فکر می‌کنم که این اولین باری است که چنین توجهی به بخش بومی شد و بسیاری از شاعران که به دلیل اطلاع رسانی از فراخوان بی‌اطلاع بودند یا در باب فراخوان توجه چندانی نکرده بودند باعث شد که بخش بومی حضور پررنگی در جشنواره نداشته باشد و به صورت ناقص برگزار شد و استقبال خوبی از آن به عمل نیامد.
برگزیده جشنواره شعر فجر با بیان اینکه متاسفانه اشعار فارسی ترجمه نمی‌شوند و به کشور‌های دیگر نیز صادر نمی‌شود گفت: این ضعف از قبل وجود داشته و همچنان هم شاهد هستیم. باید خودمان دلسوز شعرمان باشیم زیرا جاهای دیگر دلسوز اشعار ما نیستند و باید شاعران و شعرهایی که در عرصه بین الملل مهم هستند را باید پیشگامی به سوی آنان در نظر بگیریم.
وی در پایان افزود: امیدوارم این جشنواره شروع خوبی باشد و سال آینده هم اگر قرار است تغییری در دبیری جشنواره شعر فجر وجود داشته باشد حداقل این شروع خوب را ادامه دهند و بتوانند جشنواره خوبی را برگزار کنند.

۴ خرداد ۱۳۹۳ ۰۰:۳۵

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

logo-samandehi