اخبار

محمد صارمی: اتاق شیشه ای داوری از اتفاقات خوب جشنواره هشتم شعر بود

محمد صارمی: اتاق شیشه ای داوری از اتفاقات خوب جشنواره هشتم شعر بود
محمد صارمی شهاب برگزیده بخش شعر نوجوان هشتمین جشنواره شعر فجر در رابطه با چند صدایی بودن گفت: این چند صدایی بودن در روزهای قبل از اختتامیه، در مراسم های شعرخوانی به وضوح دیده می شد از نوع انتخاب شاعرانی که همه از بزرگان شعر امروز بودند می شود گفت همه ی صداها و همه جریان ها در جشنواره حضور داشتند.

محمد صارمی شهاب برگزیده بخش شعر نوجوان هشتمین جشنواره شعر فجر در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره گفت: حرکت جدیدی انجام شده بود نسبت به سال های قبل. من سال گذشته هم برگزیده شدم درهمین بخش، مهم ترین اتفاقی که افتاده بود در بخش داوری بود که بسیار هم از این شیوه استقبال شد. همه شعرها روی سایت بود، اتاق شیشه ای که شعار جشنواره بود رعایت شده بود. طبیعتا نواقصی هم داشت. چون گام اول چنین حرکتی بود با شنیدن یک سری انتقادات این نواقص هم رفع خواهد شد.

صارمی در باره اعتبار جشنواره نیز افزود: جشنواره فجر تا حدودی اعتبار نسبی را به دست آورده است اما چون شعر واقعا بین مردم جایگاهش بالاتراز این حرف هاست باید برای این جشنواره هم، درجه خاصی تعیین شود و مطمئنا بالاتر از این باشد. اما باید در نظر داشت نسبت به خیلی از جشنواره های هنری دیگر در کشور، جشنواره نوجوان و نوپایی است ولی من مطمئنم با عمل کردن به انتقادهای درست می تواند جشنواره رو به تکاملی باشد. 

وی در رابطه با چند صدایی بودن گفت:  این چند صدایی بودن در روزهای قبل از اختتامیه، در مراسم های شعرخوانی به وضوح دیده می شد از نوع انتخاب شاعرانی که همه از بزرگان شعر امروز بودند می شود گفت همه ی صداها و همه جریان ها در جشنواره حضور داشتند.

 

۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۳

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

logo-samandehi