اخبار

محمد حسین جعفریان: جشنواره هشتم شعر بچه‌ها را دور هم جمع کرد

محمد حسین جعفریان: جشنواره هشتم شعر بچه‌ها را دور هم جمع کرد
محمد حسین جعفریان پیرامون جشنواره شعر فجر چنین گفت: چند صدایی تا حد زیادی اتفاق افتاد و حداقل نسبت به دوره های گذشته این نمود آشکار تر بود. اغلب در جشنواره های سال های گذشته حضور داشتم اما وجه بارز امسال این بود که ما چهره هایی را امسال دیدیم که اغلب نبودند در جشنواره ها یا به هر دلیل شرکت نمی کردند. جشنواره امسال این ویژگی را داشت که بچه ها را دور هم جمع کرد. ما باید بریم به سمت این که این اتفاق بیفتد.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

محمد حسین جعفریان شاعر، مستندساز، روزنامه‌نگار پیرامون جشنواره شعر فجر در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره در خصوص چند صدایی وعده داده شده مسئولین و مقایسه جشنواره امسال با سال های گذشته چنین گفت:  چند صدایی تا حد زیادی اتفاق افتاد و حداقل نسبت به دوره های گذشته این نمود آشکار تر بود. اغلب در جشنواره های سال های گذشته حضور داشتم اما وجه بارز امسال این بود که ما چهره هایی را امسال دیدیم که اغلب نبودند در جشنواره ها یا به هر دلیل شرکت نمی کردند. جشنواره امسال این ویژگی را داشت که بچه ها را دور هم جمع کرد. ما باید بریم به سمت این که این اتفاق بیفتد.

وی توضیح اعتبار و استقلال یک جشنواره نیز چنین گفت: اعتبار یک جشنواره به شرکت کنندگان آن است، این که چه آدم هایی با چه سطحی از دانش و آثار در این جشنواره ها شرکت می کنند و آن می تواند حد و حدود این جشنواره ها را نشان دهد.  اگر بگوییم استقلال یک جشنواره از دولت ضرورتی ندارد جواب غلطی داده ایم، به اعتقاد من کسانی که چنین زحماتی می کشند باید به بردن شعر شاعران نزد مردم هم فکر کنند. حالا که ما این همه صدا را دور هم جمعی می کنیم باید گوش هایی هم برای شنیدنش فراهم شود. یک تدبیری اندیشیده شود تا این محافل شعر در دانشگاه برگزار شود در محافلی که شنوای این کالا هستند، خریدار این کالا هستند. هر قدر که این تلاش بیشتر شود مطمئنم به تن شرکت کنندگان هم بیشتر می نشیند و خوشایند آن ها هم هست.

۶ خرداد ۱۳۹۳ ۲۲:۲۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید