اخبار

عبدالجبار کاکایی: تشکیل هیئت داوران بخش کتاب جشنواره شعر فجر

عبدالجبار کاکایی: تشکیل هیئت داوران بخش کتاب جشنواره شعر فجر
دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با بیان اینکه تیم داوری کمیته علمی مشخص شده‌اند، از احتمال معرفی تیم داوری شورای سیاستگذاری جشنواره و تشکیل هیئت تلفیقی داوران برای ارزیابی کتاب‌های راه یافته به مرحله نهایی تا پایان هفته جاری خبر داد.

عبدالجبار کاکایی دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره زمان تشکیل هیئت داوران تلفیقی از شورای سیاستگذاری و کمیته علمی برای داوری مرحله نهایی بخش کتاب، گفت: من اعلام آمادگی کرده‌ام که جلسه تا آخر همین هفته تشکیل شود. نفرات کمیته علمی من هم مشخص هستند و به موقع اسامی آنها اعلام می‌شود. ما منتظر هستیم تا نمایندگان شورای سیاستگذاری هم مشخص و معرفی شوند تا حدود 40 کتابی را که به مرحله نهایی راه پیدا کرده، داوری کنند و از بین آنها احتمالاً حداقل 4 عنوان کتاب شامل 2 عنوان کتاب شعر سنتی و 2 عنوان کتاب شعر آزاد را انتخاب و معرفی کنند.

وی افزود: البته یک عنوان کتاب هم در بخش شعر بومی به مرحله نهایی راه یافته که فعلاً کنار گذاشته شده است تا با سایر کتاب‌ها، داوری شود. در واقع داوری بخش کتاب جشنواره شعر فجر تنها در سه بخش شعر سنتی، آزاد و بومی انجام می‌شود، در بخش کودک و نوجوان، هیچ کتابی از سوی شورای سیاستگذاری جشنواره، حائز راهیابی به مرحله پایانی داوری تشخیص داده نشد و طبیعتاً در این بخش، داوری وجود نخواهد داشت.

کاکایی اضافه کرد: داوری بخش کتاب جشنواره به احتمال زیاد یک مرحله‌ای خواهد بود و حداکثر یک ماه به طول خواهد انجامید. اما درباره زمان و نحوه معرفی برگزیدگان و مراسم آن، باید پیشنهاد داده شود به معاونت فرهنگی وزارت ارشاد که آیا قرار است در برنامه ویژه‌ای این کار انجام شود، مراسمی مختص این بخش برگزار شود و یا صرفاً هدایا و لوح تقدیرها به آدرس برگزیدگان ارسال شود؟ تصمیم در این باره با معاونت فرهنگی است.

۷ خرداد ۱۳۹۳ ۰۰:۰۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید